Megfenyegette Elon Muskot az orosz űrügynökség vezetője
Dimitrij Rogozin, a Roszkoszmosz vezetője szerint Elon Muskot felelősségre kell vonni, mert a Starlinken keresztül segítette „az ukrán fasiszta erőket”.
Dimitrij Rogozin, a Roszkoszmosz vezetője szerint Elon Muskot felelősségre kell vonni, mert a Starlinken keresztül segítette „az ukrán fasiszta erőket”.
Az orosz okostelevíziókon a csatornakiosztás és a műsor helyett háborúellenes üzenetek jelentek meg hétfőn.
Az éjszaka folyamán egy hotelre is hiperszonikus rakétával támadtak.
Miközben az EU vezetői a magyar kormányt győzködik, hogy fogadja el az orosz olajembargó tervét, az amerikai képviselők Ukrajnának szánt segélycsomagról és katonai támogatásról készülnek dönteni. Az oroszok egy Odessza melletti szállodára lőttek hiperszonikus rakétával, az ukrán hadsereg pedig a Kígyó-szigeti orosz légvédelem kilövéséről adott hírt. Percről percre követjük a háború eseményeit.
Egy népszerű tengerparti pihenőhely szállodáját találták el az orosz hiperszonikus rakéták, nem messze onnan, Odesszában pedig egy bevásárlóközpontra lőttek.
Az orosz elnök egy szót sem fecsérelt Mariupolra, miközben a harcok továbbra is dúlnak a Donbaszon és Ukrajna más területein is.
A kormány képviselői részletesen tájékoztatták az Európai Bizottság elnökét a Magyarországot ért hatásokról, s azokról a problémákról, amelyet a szankciós csomag Magyarországnak okozna, egyúttal kérték a szankciós csomag megfontolását.
Az EU-t eddig hallgatólagosan vezető németek kezéből úgy látszik, Macronhoz került a gyeplő.
Az Európai Bizottság elnöke szerint ugyanakkor további erőfeszítésekre van szükség.
Az amerikai elnök külön-külön beszélt a témáról Lloyd Austin védelmi miniszterrel, William Burns CIA-igazgatóval és Avril Haines-szel, a Nemzeti Hírszerzés igazgatójával.
A francia elnök arról is beszélt, hogy az uniónál egy szélesebb politikai közösséget kellene felépíteni, amibe az EU-val határos demokráciák is szerepet kapnának.
Az ukrán védelmi minisztérium szerint Oroszország jelenléte a Fekete-tengeren mostanra hét Kalibr típusú robotrepülőgépekkel felfegyverzett hajóra duzzadt.
Talán már a saját propagandistái sem hiszik el az orosz vezetésről, hogy alkalmas kezelni a kialakult helyzetet.
A meglehetősen rövid, Győzelem napi rendezvényen tartott beszédében Vlagyimir Putyin a nemzetközi hírportálok elemzői szerint felmutatható eredmények híján inkább történelmi párhuzamként állította be a régi és az új nácik ellen folytatott háborúkat.
Az olajvásárlási tilalom több uniós országot is érzékenyen érintene, ilyen például Magyarországon kívül Szlovákia, Ausztria, Csehország és Bulgária is.
Az erőfitogtatás és a hazafias érzület éves demonstrációja lett a május 9-ei Győzelem napi felvonulás a moszkvai Vörös téren, valamint Oroszország több más városában. A második világháborúban 27 millió szovjet állampolgár vesztette életét, a Szovjetunió vesztesége minden más országénál nagyobb volt. A megemlékezés az 1945-ben a nácik felett aratott győzelemről azonban idén önmagán is túlmutatott az Ukrajna ellen indított háború miatt: ezúttal nem Európa felszabadítása volt a középpontban, hanem a „különleges katonai művelet”, amely Vlagyimir Putyin szerint egy független, erős, szuverén ország „helyes döntése” volt, és az „anyaország” megvédéséről szól.
Az EU magas rangú vezetője Denisz Smihal ukrán miniszterelnökkel tárgyalt, de a találkozót meg kellett szakítani, őt pedig óvóhelyre menekítették.
A külügyminiszter szerint az Európai Bizottság felrúgta azt a megegyezést, hogy csakis olyan lépéseket tehet az EU, amelyek figyelembe veszik az egyes tagállamok eltérő energiaellátási szerkezetét.